Astaksantyna i ekstrakt z borówek – suplement, który naprawdę działa!


Nasz organizm każdego dnia narażony jest na setki szkodliwych czynników zewnętrznych (promienie UV, zanieczyszczenia czy wysoce przetworzona żywność), które stanowią źródło powstawania wolnych rodników. Aby zapobiec działaniu niepożądanych związków, warto wspomóc się suplementacją antyoksydantów, czyli substancji, które mogą niwelować lub spowalniać procesy uszkadzania komórek przez oksydanty. Tutaj z pomocą przychodzi królowa przeciwutleniaczy – Astaksantyna!

Astaksantyna i ekstrakt z borwekjpg

Na początek warto odpowiedzieć na pytanie: czym tak właściwie jest astaksantyna?

Ten wyjątkowy związek pozyskiwany jest z alg występujących w rejonie Archipelagu
Sztokholmskiego. Jej stężenie jest najwyższe, gdy algi zmieniają zabarwienie na czerwone. Wówczas zbiera się je, mieli i zamyka w kapsułkach, by zachować wszystkie cenne właściwości.

Oriflame_Astaksantyna i ekstrakt z borwek_100 plnpng

Astaksantyna, nazywana również „sekretem młodości” celebrytów jest jednym z najsilniejszych antyoksydantów, całkowicie przyswajalnym przez organizm
i transportowanym do wszystkich jego tkanek. W trakcie tej drogi chroni komórki przed
wolnymi rodnikami wewnątrz naczyń krwionośnych. Ważne, astaksantyna posiada udowodnione działanie przeciwzapalne.

Co więcej, jej spektrum właściwości obejmuje również wygładzanie zmarszczek, poprawę elastyczności skóry oraz zmniejszanie jej suchości. Ponadto, może wpływać korzystnie na układ krążenia, a także łagodzić stany zapalne w mięśniach po ćwiczeniach siłowych.

Astaksantyna i ekstrakt z borwek_png

Astaksantyna i ekstrakt z borówek

Suplement diety z linii Wellness by Oriflame zawiera aż cztery, różne antyoksydanty, które pomagają chronić organizm przed uszkodzeniami. Najważniejszym składaniem flagowego produktu Oriflame jest naturalna astaksantyna, która w takiej formie jest 50 razy silniejsza niż jej syntetyczny odpowiednik. Kolejną składową formuły są borówki prosto ze szwedzkich lasów, stanowiące jedno z najbogatszych źródeł antocyjanów. Z kolei, Witaminy C i E pomagają w ochronie komórek organizmu przed stresem oksydacyjnym. Doskonałe połączenie najsilniejszych przeciwutleniaczy zamknięte w małych kapsułkach!