IQ NAILS - marka dla miłośniczek frezowego świata!

IQ Nails Was do lektury artykułu, dziś pod lupę weźmiemy skórki – najważniejszy element stylizacji, w której frezy grają pierwsze skrzypce.

Jako stylistki zapewne macie do czynienia z różnymi rodzajami skórek. Poczynając od twardych i suchych, po te najbardziej wrażliwe i elastyczne, podatne na zadziorki. Praca z klientem wymaga nie lada cierpliwości oraz dbałości o szczegóły. W końcu jako specjalistki w swojej dziedzinie cieszymy się ogromnym zaufaniem. Dlatego też oczekuje się od nas, że bez znaczenia z jakimi skórkami przyjdzie nasza klientka – odpowiednio dobierzemy do nich technikę pracy. Wiemy, że niezależnie od rodzaju skórek czas na stylizację pozostaje niezmienny, dlatego aby Twoja praca przebiegała szybko i sprawnie – zachęcamy do zapoznania się z naszymi zestawami frezów, które stworzyła nieoceniona ekspertka w świecie paznokci – Paulina Pastuszak.

Jeżeli Twoje klientki mają wrażliwe, cienkie i elastyczne skórki, które często bywają poszarpane lub pozadzierane i nie wiesz jak sobie z nimi poradzi – my mamy rozwiązanie! Do tego typu skórek potrzebujesz zestawu, który ograniczy ingerencję do minimum oraz zmniejszy ryzyko przerwania ciągłości naskórka. Frezy zawarte w zestawie Sensitive z niezwykłą pieczołowitością zadbają o idealny manicure delikatnych dłoni i przede wszystkim ułatwią Ci pracę.

 

Jak korzystać z zestawu sensitive ?

Krok 1 – usunięcie nabłonka

W celu wstępnego usunięcia nabłonka wybierasz frez w kształcie oliwki i delikatnymi, ale pewnymi ruchami odpychasz skórki do tyłu i ostrożnie suniesz po płytce usuwając narośnięty nabłonek. Robisz to z zachowaniem należytej ostrożności pamiętając, że mamy do czynienia z naprawdę delikatnymi skórkami. Absolutnie nie przyciskamy frezu do płytki, ponieważ może to spowodować uszkodzenie mechaniczne paznokcia oraz wyżłobienia. Wspomnianym frezem dodatkowo możemy pozbyć się wszelakich zgrubień.

Krok 2 – zmatowienie płytki i ostateczne usunięcie nabłonka

 Na tym etapie sięgamy po frez w kształcie walca, dzięki któremu możemy delikatnie, aczkolwiek zdecydowanie odepchnąć wały okołopaznokciowe oraz zmatowić naturalną płytkę. Pracujemy nim od prawej do lewej strony frezując „pod prąd”. Dzięki temu efekt naszej pracy będzie zdecydowanie zauważalny.

Krok 3 – usunięcie skórek z okolic zakoli

Po wykonaniu poprzednich dwóch kroków, delikatnie, bezinwazyjnie usuwamy martwy naskórek z okolic zakoli. W tym celu sięgamy po frez stalowy w kształcie płomyka. Pracujemy nim bardzo ostrożnie, aby nie naruszyć wrażliwych części skórek. Staramy się nie frezować zbyt głęboko. Po tym kroku możemy za Pomocą cążek lub nożyczek usunąć niedoskonałości, jeśli oczywiście istnieje taka potrzeba.

Krok 4 – wygładzenie i wyrównanie skórek

Na sam koniec należy odpowiednio wygładzić i wyrównać wszelkie niedoskonałości. Dzięki temu unikniemy powstawania zadziorków, które często skubane mogą doprowadzić do poważnych

ran. W tym celu sięgamy po diamentową kuleczkę, która idealnie pozwoli wykonać nam to zadanie. Używając tego frezu również starajmy się nie przyciskać go do skórek, ponieważ może wywołać to dyskomfort u klientki. Perfekcyjny manicure to klucz do sukcesu, zatem dbajmy o skórki naszych klientek z należytą ostrożnością, dopieszczając każdy szczegół. W przypadku twardych i suchych skórek potrzebujesz zestawu, który maksymalnie skróci czas pracy, ale jednocześnie przyniesie oczekiwany efekt. Jeśli uwielbiasz szybką, ale precyzyjną pracę, zestaw frezów Magic będzie idealnym rozwiązaniem. Dlatego też, niezbędne będą frezy z węglika spiekanego, za pomocą których szybko skutecznie pozbędziesz się narastającego nabłonka, zrogowaceń oraz wszelkich niedoskonałości.

 

Jak pracować zestawem Magic?

Krok 0 - Usunięcie starej masy

(opcjonalnie).

Sięgamy po frez z węglika spiekanego w kształcie dużego płomienia z zaokrągloną górą. Jeżeli klientka życzy sobie skrócić paznokieć – możemy to wykonać na tym etapie. Ściągając masę – wykonujemy ruchy pionowo od skórek w stronę wolnego brzegu, czyli mówiąc prościej od klientki do stylistki. Możemy również zastosować ruchy poziome, by wygładzić dodatkowo powierzchnię. Unikamy zbyt mocnego przyciskania frezu do paznokcia, aczkolwiek nasze ruchy powinny być pewne i zdecydowane.

 

Krok 1 – usunięcie nabłonka

Na tym etapie wybieramy frez w kształcie odwróconego stożka z płaską górą. Ruchem odpychającym frezujemy skórki od prawej strony do lewej, jednocześnie działając na płasko w celu usunięcia naskórka z płytki paznokcia. Frez ten jest niezwykle delikatny, zatem przy odpowiednim użytkowaniu nie wyrządzi krzywdy.

Krok 2 – usunięcie nabłonka z głębszych obszarów

Za pomocą frezu z węglika spiekanego w kształcie stożka z zaokrągloną górą usuwamy nabłonek z głębszych obszarów wałów okołopaznokciowych. Dzięki jego drobnym nacięciom pozbędziemy się nawet najbardziej wymagających skórek. Tym frezem dodatkowo możemy usunąć wszelakie zrogowacenia dookoła płytki.

Krok 3 – wygładzenie zrogowaceń

Na tym etapie sięgamy po kuleczkę, która idealnie wygładzi wszystkie nierówności, które mogłyby spowodować powstawanie zadziorków.

Krok 4 – polerowanie

Na sam koniec warto użyć frezu w kształcie dużego stożka z zaokrągloną górą, który dodatkowo wypoleruje nam powierzchnie fałd lateralnych oraz wału proksymalnego. Dzięki temu uzyskamy efekt perfekcyjnie opracowanych skórek, którymi klientka będzie mogła się cieszyć bardzo długo. Dodatkowo polecamy Wam po wykonaniu całego manicure przepolerowanie skórek na oliwce. Wiemy również, że niektóre z Was nie lubią używać cążek/nożyczek lub/i są zwolenniczkami manicure bezcążkowego. Jeśli zatem Twoje klientki uwielbiają idealnie opracowane skórki, a Ty cenisz sobie pracę z niezwykłą precyzją nie tracąc na to za wiele czasu – potrzebujesz zestawu, który zaspokoi potrzeby zarówno Twoje, jak i Twoich klientek. Rozumiemy to i właśnie dlatego powstał zestaw frezów Deep Gel Manicure, który pozwoli Ci na pracę bez konieczności sięgania po ręczne narzędzia tnące. Zaznaczamy jednak, że ten produkt zalecany jest do użytku dla osób zaawansowanych. Tylko doświadczony operator frezarki może pozwolić sobie na pracę tego typu technikami.

 

Jak korzystać z zestawu Deep Gel Manicure?

Krok 0 (opcjonalny) – usunięcie starej masy

W celu usunięcia poprzedniej stylizacji sięgamy po frez z węglika spiekanego w kształcie walca z bezpieczną górą oraz innowacyjnym bezpiecznym zakończeniem na dole części pracującej. Pracując nim wykonujemy ruchy góra-dół na zmianę z prawo-lewo w celu osiągnięcia gładkiej powierzchni. Frezem tym możemy również skrócić paznokieć, co oszczędzi nam żmudnego piłowania pilnikiem.

Krok 1 – usunięcie nabłonka

Frezem trapezowatym usuwamy większą część nabłonka oraz odpychamy wały w tył. Frezujemy w kierunku od prawej do lewej unikając zbyt dużego nacisku. Frezem pracujemy na płasko, by nie wyżłobić rowków w płytce.

Krok 2 - Usunięcie przeszkadzających skórek

Na tym etapie sięgamy po kuleczkę i z jej pomocą pozbywamy się odstających skórek. Pamiętaj, aby nie dociskać tego frezu za mocno do wałów. Ma być to pewny ale nie za mocny ruch.

Krok 3 – usunięcie nabłonka z okolic zakoli

Teraz czas na małą kuleczkę. Dzięki niej dopieścimy detale w zakolach. Zabieg ten sprawi, że manicure będzie wyglądał naprawdę fenomenalnie.

Krok 4 – powiększenie i oczyszczenie kieszonki

Po dokładnym oczyszczeniu zakoli zabieramy się za powiększenie i oczyszczenie kieszonki. W tym celu sięgamy po bardziej inwazyjny frez o kształcie stożka z zaokrągloną górą z dodatkowymi nacięciami. Tym frezem pracujemy pod kątem nie większym niż 45 stopni i staramy się być jak najbardziej delikatni, ponieważ znajdujemy się w bardzo wrażliwych strefach paznokcia. Dodatkowo właśnie ten krok tworzy miejsce dla naszego cieniutkiego pędzelka, do malowania metodą „pod skórki”.

Krok 5 – wygładzanie.

Na końcu dopieszczamy całość i wygładzamy wszelakie zrogowacenia na fałdach lateralnych. Idealny do tego będzie frez z nasypem diamentowym o kształcie dużego stożka z zaokrągloną górą. Jest on bardzo bezpieczny, zatem nie musimy obawiać się pracy nim bezpośrednio na skórkach. Jeżeli czujemy niedosyt – możemy dodatkowo po wykonaniu stylizacji wypolerować powierzchnię skórek na oliwce. Dzięki temu uzyskamy efekt idealnych i nawilżonych wałów.

 

Podczas pracy frezami pamiętaj o częstym odpylaniu paznokcia, dzięki czemu będziesz w stanie lepiej dostrzec miejsca, które jeszcze należy wyfrezować oraz unikniesz nadmiernego frezowania w jednym miejscu. Pył utrudnia pracę i często bez pozbywania się go możemy przesadzić z usuwaniem naskórka lub też podrażnić dany odcinek skóry.

 

Tak jak już wspomnieliśmy – doskonale zdajemy sobie sprawę, jak wiele wyzwań stoi przed stylistkami, dlatego też każdy z wyżej przedstawionych zestawów z pewnością pomoże Was stawić czoło nawet najbardziej wymagającym skórkom. Choć frezy takie jak: walec, płomyk i kulka są uniwersalne, to warto wyposażyć swój salon kosmetyczny w zestawy do zadań specjalnych stworzone we współpracy Pauliną Pastuszak. Dzięki nim – nic Cię nie zaskoczy! Wszystkie wyżej wymienione zestawy dostępne są na stronie naszego sklepu www.iqnails.pl . Kolejne tajniki pracy z naszymi frezami zdradzimy w kolejnych odsłonach frezowania IQNAILS.