Pierwszy zegarek dla dziecka – jaki wybrać? Najlepiej Knock Nocky od Zibi!

Gdy zbliżają się urodziny, lub ważne wydarzenie w życiu dziecka, wielu rodziców zastanawia się jaki prezent będzie trafiony? Trafiony, czyli taki, który wniesie w życie dziecka wartość i walory edukacyjne, jednocześnie wywoła uśmiech na małej buzi, a także nie będzie kolejną zabawką na 5 minut?  

A gdyby tak podarować dziecku czas?  

I wcale nie chodzi tu o liczbę wspólnie spędzonych godzin, tylko o jego jakość. Wszystkie dzieci na całym świecie potrzebują akceptacji, poczucia bezpieczeństwa, relacji opartej na wzajemnym szacunku i zaufaniu, a także odpowiednich słów, dzięki którym mogą rozwijać swój wewnętrzny potencjał. Potrzebują wspólnie spędzonego czasu.  

Niestety, zobowiązania zawodowe bardzo często uniemożliwiają rodzicom przeznaczenie wielu godzin na życie rodzinne, wręcz przeciwnie – czasu zostaje niewiele. Dlatego tym bardziej tak ważne jest, by spędzać z dziećmi czas wysoce jakościowo.  

Aktualnie, w dobie pandemii, większość rodziców pracuje lub przebywa w domu, jednocześnie stając się nauczycielami. Może warto dobrze wykorzystać ten czas, zaangażować się i nauczyć dziecko poprawnego odczytywania godzin i minut?  

Jeśli tylko nasza pociecha zna cyfry arabskie (od 0 do 12), i potrafi wykonywać podstawowe działania matematyczne (dodawanie, odejmowanie) – podpowiadamy – tak, to jest dobry moment na naukę czasu! Aby ułatwić to zadanie, warto podarować dziecku pierwszy zegarek.  
kolazjpg