Primabiotic Collagen - eliksir młodości i strażnik piękna!Na co w(płynie) kolagen?

 

Pomaga uśmierzać bóle stawów oraz budować masę mięśniową. Kochają go celebrytki, polecają znani sportowcy, jest świetnym prezentem dla babć i dziadków. Kolagen, bo o nim mowa, ma ogromny wpływ na nasz wygląd i samopoczucie. Dlaczego warto po niego sięgnąć?

collagen primabiotic1_Easy-Resizecomjpg

Na początek trochę teorii

Kolagen jest białkiem, które najpowszechniej występuje w naszym organizmie. Znajduje się przede wszystkim w kościach, ścięgnach, mięśniach, skórze oraz włosach. To właśnie on jest głównym składnikiem tkanki łącznej. Kolagen odpowiada również za ochronę naszych narządów wewnętrznych, bierze udział w procesach regeneracyjnych i przyspiesza gojenie się ran.

collagen primabiotic2_Easy-Resizecomjpg

Kiedy poziom kolagenu zaczyna spadać  – a dzieje się to zazwyczaj w okolicach 25. urodzin – możemy mieć wrażenie, że nasza skóra traci jędrność, stawy przestają działać jak dobrze naoliwiona maszyna, a włosy i paznokcie tracą swoją siłę. Brzmi znajomo? Jeśli tak, suplementacja kolagenem może okazać się strzałem w dziesiątkę!

collagenprimabiotic4_Easy-Resizecomjpg


Młodsza niż rówieśniczki?

Już po około miesiącu uzupełniania kolagenu można zauważyć pierwsze efekty. Stan skóry wyraźnie się poprawia – jest nie tylko bardziej nawilżona, ale też sprężysta i gęstsza. Zmarszczki na czole czy w kącikach oczu powoli się spłycają, a owal twarzy nabiera wyrazistości. Kolagen jest nazywany elastycznym rusztowaniem skóry – kiedy je wzmocnimy, efekty mogą nas naprawdę zaskoczyć!

collagenprimabiotic3_Easy-Resizecomjpg

Tu również świetna wiadomość dla osób uprawiających sport. Kolagen nie tylko pomoże rozprawić się z uporczywym cellulitem, ale też przyspieszy regenerację po wysiłku, tak by kolejny trening stał się przyjemnością, a nie przykrą koniecznością.

collagenprimabiotic5_Easy-Resizecomjpg


Jaki kolagen wybrać?

Najlepsza odpowiedź na to pytanie brzmi: taki, który będziemy chętnie suplementować, bo regularność ma w tej kwestii fundamentalne znaczenie. Liczy się smak, forma spożycia i skład. Warto zadbać o to, by przy okazji dostarczania cennego białka nie zaśmiecać organizmu substancjami słodzącymi i konserwującymi.

collagenprimabiotic6_Easy-Resizecomjpg

Najlepiej sięgnąć po suplement w formie gotowych do spożycia shotów. Można je wszędzie ze sobą zabrać, nie wymagają uciążliwego mieszania czy konieczności dodawania innych napojów.

Wszystkie te cechy spełnia Primabiotic Collagen – ma naturalny skład, smakuje jabłkami i cytryną, a porcja na jeden dzień mieści się w poręcznej buteleczce. To 10.000 mg kolagenu w hydrolizowanej, czyli najlepiej wchłanialnej formie.

Dlaczego warto zaczynać każdy dzień od porcji Primabiotic Collagenu?

O opinię poprosiliśmy dietetyk kliniczną, mgr Ewę Gębkę

Jako dietetyk zwracam szczególną uwagę na formę w jakiej występuje kolagen. Hydrolizaty kolagenu mają zdolność wiązania jonów wapnia poprawiając jego biodostępność, dlatego też może być on stosowany w profilaktyce niedoborów składników mineralnych oraz witamin. Zaburzenia syntezy włókien kolagenowych zwiększają ryzyko kruchości kości oraz podatności na złamania, dlatego tak ważna jest jego suplementacja.

collagenprimabiotic7_Easy-Resizecomjpg


Naturalnym źródłem kolagenu są głównie produkty pochodzenia zwierzęcego. Niestety, samą dietą nie jesteśmy w stanie dostarczyć odpowiedniej ilości tego białka, by uniknąć jego niedoborów w organizmie.

Liczne badania naukowe wykazały znaczącą rolę hydrolizatów kolagenowych w uzupełnianiu jego niedoborów, dlatego też swoim pacjentom polecam właśnie Primabiotic Collagen.

Jego hydrolizowana forma jest łatwo wchłaniana i przyswajana przez ludzki organizm.

collagenprimabiotic8_Easy-Resizecomjpg

Szczególnie polecany jest wszystkim osobom powyżej 25 r.ż. z uwagi na zmniejszoną jego syntezę w organizmie. Powinny na niego zwrócić uwagę kobiety w okresie menopauzy, gdyż na skutek zachodzących zmian hormonalnych w organizmie następuje gwałtowny spadek jego syntezy. Około 60. roku życia organizm nie wytwarza już endogennego kolagenu.

Swoim pacjentom Primabiotic Collagen polecam również z uwagi na jego skład, ponieważ pod tym względem wypada znakomicie. Nie zawiera dodatku cukru ani słodzików. Nie znajdziemy w nim konserwantów. Małe szklane buteleczki nadają się do recyklingu i przede wszystkim nie mamy styczności z tworzywami sztucznymi.


Więcej na: https://primabiotic.pl/