Rodzinne wakacje za granicą? Spakuj ubezpieczenie podróżne UNIQA!


Ubezpieczenie podróżne Kontynenty Multitravel, oferowane przez UNIQA, zostało Rodzinną Marką Roku. Jury konkursu uznało je za praktyczne, potrzebne, wysokiej jakości, godne polecenia i rekomendacji dla całej rodziny.

iStock-496798883jpg

Ubezpieczenie turystyczne na wakacjach sprawia, że jesteśmy lepiej przygotowani na nieprzewidziane zdarzenia.

Sumy na miarę wysokich kosztów leczenia za granicą

Mocną stroną ubezpieczenia turystycznego Kontynenty Multitravel w UNIQA są wysokie sumy ubezpieczenia na koszty leczenia za granicą, sięgające nawet 250 tys. euro, czyli ponad 1 mln zł i koszty ratownictwa do sumy kosztów leczenia. Na wyjazdy europejskie UNIQA rekomenduje sumę ubezpieczenia kosztów leczenia i assistance na minimum 50 tys. euro, wyjazdy poza Europę na minimum 150 tys. euro. Doradza też klientom, aby niezależnie od polisy wyrabiali również Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego bezpłatnie przez portal pacjent.gov.pl lub w najbliższym oddziale NFZ. Karta EKUZ (działa w państwie UE lub EFT) ułatwia organizację pomocy za granicą w państwowych placówkach służby zdrowia, zwłaszcza w dobie pandemii.

iStock-538602500jpg

Pomoc na wypadek COVID-19 w standardzie

Choć w ostatnim czasie temat koronawirusa zszedł na drugi plan, to o końcu pandemii mówić jeszcze nie można. Ryzyka związane z COVID-19 są wciąż szczególnie ważne w przypadku ubezpieczeń turystycznych. Ubezpieczenie turystyczne w UNIQA pokrywa koszty leczenia na COVID-19 bez dodatkowej zwyżki składki. W ramach ubezpieczenia, UNIQA pokrywa również transport powrotny do kraju, w przypadku, gdy w wyniku dłuższego leczenia ubezpieczony nie może wrócić wcześniej zaplanowanym środkiem transportu. W zakresie ubezpieczenia pojawiła się także nowość - pomoc w przypadku izolacji i kwarantanny za granicą, czyli pokrycie kosztów wyżywienia, zakwaterowania czy późniejszego powrotu do kraju do 1000 euro na osobę.

iStock-825549278jpg

Pierwsza pomoc, gdy nasilą się choroby przewlekłe

W związku z tym, że co czwarty Polak cierpi na choroby przewlekłe, a podczas wyjazdów zagranicznych objawy chorób przewlekłych mogą się nasilać lub nawracać, UNIQA zdecydowała się, jako jedna z niewielu firm na rynku, zaoferować w standardzie ochronę w zakresie niezbędnej pierwszej pomocy związanej z zaostrzeniem choroby przewlekłej, psychicznej lub nowotworowej - do 10% sumy ubezpieczenia kosztów leczenia. Aby mieć jednak ochronę do pełnej sumy ubezpieczenia, ubezpieczyciel daje możliwość rozszerzeniu polisy i wykupienia zwyżki z tego tytułu.

iStock-1068563200jpg

3 dni dodatkowej ochrony, gdy nie ma jak wrócić do domu

W przypadku awarii środka transportu lub odwołania lotu z uwagi na warunki atmosferyczne UNIQA wydłuża ochronę ubezpieczeniową do 72 godzin bez pobierania dodatkowej składki i bez obowiązku wykupienia dodatkowej polisy.

iStock-1339408094jpg

Kompleksowo i od ręki

W ramach polisy Kontynenty Multitravel, oprócz typowych ryzyk związanych z podróżą, jak koszty leczenia, NNW, OC czy ubezpieczenie bagażu, w zakresie ubezpieczenia jest również ubezpieczenie rezygnacji z imprezy turystycznej, biletu lotniczego czy rezerwacji noclegu. Do tego w zakresie ubezpieczenia jest amatorskie uprawianie sportów zarówno letnich, jak i zimowych. Oferta UNIQA jest elastyczna i dostępna w 4 wariantach w zależności od potrzeb klientów.

iStock-1386197793jpg

Polisę turystyczną UNIQA można kupić zarówno u agenta, jak i online przez stronę www.uniqa.pl. Oferta dostępna jest także u touroperatorów. Ubezpieczenie można kupić już od 5,4 zł za dzień.

Najlepiej nie czekać z zakupem ubezpieczenia do dnia wyjazdu i zrobić ten zakup przynajmniej 1 dzień przed wyjazdem. W przypadku gdy zapomnimy o ubezpieczeniu i chcemy kupić ubezpieczenie, już będąc na wyjeździe zagranicznym – będzie nas obowiązywać 3-dniowa karencja.

Więcej na: https://www.uniqa.pl/