Znajdź szampon idealny dla Ciebie!

Kluczem właściwej pielęgnacji jest jej dopasowanie do konkretnych potrzeb.
Nie zawsze to, co dobre dla innych, będzie odpowiednie dla Ciebie.
Czym więc kierować się przy wyborze szamponu do włosów?
Zobacz, od czego warto zacząć. 


KROK 1. Określ typ włosów i ich porowatość.

Jeśli nie mamy możliwości konsultacji z trychologiem, który profesjonalnie określi typ naszych włosów, możemy spróbować zrobić to samodzielnie. Na bazie własnych obserwacji i prostego testu na porowatość włosów* jesteśmy w stanie samodzielnie ocenić, do której grupy przynależą.

* Test jest banalnie prosty. Wystarczy wrzucić 1-2 cm włosa do szklanki z czystą wodą i obserwować, jak szybko będzie ją chłonął. Włos wysokoporowaty szybko opadnie na dno. Włos o niskiej porowatości utrzyma się na powierzchni, a ten o średniej będzie utrzymywał się między dnem szklanki a jej powierzchnią.


KROK 2. Porównaj wynik testu.

Poniższe opisy powinny pomóc skonfrontować wynik testu z faktycznym stanem włosów. To z kolei pozwoli wyciągnąć wnioski dotyczące właściwej pielęgnacji.

Włosy niskoporowate są zdrowe, gładkie, proste i błyszczące. Nie puszą się, jednak często brakuje im objętości i łatwo sprawić, że będą wyglądać na oklapnięte i przeciążone.

Włosy średnioporowate to najprościej mówiąc - włosy „normalne”, lekko pofalowane. Najczęstszym ich problemem jest brak objętości oraz puszenie się w kontakcie z wilgocią.

Włosy wysokoporowate zazwyczaj są matowe, łamliwe, rozdwojone, a w dotyku szorstkie. Do tego podatne na uszkodzenia i elektryzowanie się. Łatwo je zafarbować i ułożyć, a trudno obciążyć.


KROK 3. Zwróć uwagę na specjalne potrzeby skóry głowy.

Określenie typu włosów to podstawa wyboru odpowiedniego szamponu. Producent na opakowaniu umieszcza informację o przeznaczeniu produktu, dlatego łatwiej podjąć właściwą decyzję.  

Pamiętaj, aby przy wyborze szamponu kierować się też potrzebami skóry głowy. Zwróć uwagę na skład szamponu. Najlepiej wystrzegać się tych, które zawierają siarczany, glikol polietylenowy i różne alergeny.  


Czy wiesz, że…
Wszystkie kosmetyki z oferty marki Schauma pozbawione są alergenów,
posiadają neutralne pH dla skóry głowy oraz nie zawierają PEG-ów i siarczanów.

 

Schauma – szampony dla całej rodziny

Do włosów długich czy krótkich? Farbowanych czy naturalnych? Dla kobiet czy mężczyzn? Nastolatków czy dzieci? W ofercie Schauma znajdziesz produkty dla każdego.
Stworzone z myślą o pielęgnacji idealnie dopasowanej do potrzeb całej rodziny.
Wybierz kosmetyki „Rodzinnej Marki Roku 2020”.
 

Rodzinna_Marka_2020_Schauma_post_FB5jpg